Dovolenka

Vďaka technológiám

Kúpa letenky, rezervácia hotela alebo požičanie auta v zahraničí sú otázkou niekoľko sekúnd. Cenové ponuky týchto služieb je možné porovnať cez veľké množstvo portálov! Rezervácia je veľmi jednoduchá a rýchla, podstatné je venovať pozornosť tomu, aby služba, ktorú si rezervujete zodpovedala vašim kritériám. Predtým ako si niečo objedáte urobte zopár krokov:

internet

Overte si, či cena zahŕňa dane a miestne poplatky
On-line rezervačné portály musia do konečnej ceny zahrnúť aj miestne dane a poplatky a to už na začiatku procesu rezervácie. Ak nemožno cenu primerane určiť vopred, musí byť uvedený spôsob, akým sa vypočíta, ako aj iné náklady a poplatky.

Neunáhlite sa! Dobre si premyslite svoju rezerváciu
Ak si nie ste istý, či budete môcť rezerváciu využiť, odporúčam vám skontrolovať si možnosť bezplatného zrušenia rezervácie. Často sa stáva, že táto možnosť hoci aj okamžite po vykonaní záväznej objednávky môže byť spoplatnená, pretože tu platí takzvaná výnimka z práva na odstúpenie od zmluvy. Storno poplatky a špeciálne storno môžu byť súčasťou obchodných podmienok. Takže si na to dávajte pozor!

Pozor na voľbu termínov!
Službu, ktorú môžete využiť len vo fixných termínoch, pri výbere z ponuky portálu si dajte pozor na to, aby ste nemali zapnutú funkciu, ktorá vyhľadáva ponuky aj v iných termínoch než ste si zvolili.

Venujte pozornosť vašej rezervácii
Stať sa tiež môže, že v procese rezervácie budú vopred zaškrtnuté políčka alebo vopred zvolené doplnkové služby. Tieto obchodné praktiky sú zakázané v celej EÚ! V takýchto prípadoch jednoducho odškrtnite dané políčko pred vykonaním rezervácie.

Na čo si dať pozor pri platbe?
Pri platbe kreditnou kartou môžu byť s jej použitím spojené poplatky. Ak plánujete využiť tento spôsob platby, odporúčam overiť si ich výšku pred zadaním platby.

 prázdniny

V poslednom kroku si vašu rezerváciu ešte raz skontrolujte
Nikto nie je neomylný! Pred tým ako odošlete záväznú objednávku vám jednoznačne odporúčam dôsledne skontrolovať zobrazené údaje. Pozorne si preštudujte celú stránku, či sú na nej údaje správne a či neobsahuje zaškrtnuté políčka so službami, ktoré nepožadujete. Zmena údajov po vykonaní rezervácie je spravidla spoplatnená. Taktiež majte na pamäti, že rezervácia je záväzná bez ohľadu na to, či vo vašej záväznej  objednávke uvediete vaše platobné údaje.

 

Skontrolujte si váš e-mail!
Potvrdenie rezervácie ako aj ďalšie dôležité informácie vám budú zaslané na e-mail, ktorý ste uviedli pri objednávaní služby. Niekedy môžu byť e-maily automaticky presmerované do spamu teda do nevyžiadanej pošty.Ak sa vám poskytovateľ služby neozýva, nezabudnite skontrolovať priečinok s nevyžiadanou poštou!

4.4
05